НОВАЦІЇ ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ КОЛЕДЖІВ

Вступники на бакалаврат на основі НРК5 цьогоріч буде надана можливість за бажанням пройти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ). Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Це випробування передбачено для вступників на низку спеціальностей (аграрні науки, економіка та управління), які мають (отримають) дипломи молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра (НРК5).

Відповідно до проєкту Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році вступник також має обовʼязково пройти національний мультипредметний тест або мати результати ЗНО 2021 року чи НМТ 2022, 2023 років.

Для таких вступників, які планують продовжити навчання за спеціальностями галузей знань 07 «Управління та адміністрування», 20 «Аграрні науки та продовольство», 28 «Публічне управління та адміністрування», спеціальностей 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 051 «Економіка», у формулі розрахунку конкурсного бала, окрім бала НМТ, буде враховано бал ЄФВВ 一 у разі реєстрації вступника для його проходження. 

Вступні випробування, що передбачають комп’ютерне оцінювання рівня підготовленості вступника до здобуття ступеня бакалавра з аграрних наук, економіки та управління, проводитиме  Український центр оцінювання якості освіти. Формувати завдання екзаменаційних робіт вступних випробувань буде Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти.

Наразі робоча група при Міністерстві освіти і науки України працює над проєктами програм предметного тесту з аграрних наук і предметного тесту з економіки та управління. На їх основі буде розроблено загальні характеристики завдань і схеми оцінювання.

ЄФВВ з аграрних наук, економіки та управління відбуватиметься за календарним планом, затвердженим Міністерством освіти і науки.

Зокрема, основний період реєстрації триватиме з 19 до 30 квітнядодатковий період реєстрації тих учасників, які не зареєструвалися під час основного періоду реєстрації, триватиме з 10 до 14 червня.

Основна сесія ЄФВВ для вступу на бакалаврат розпочнеться 24 червня і триватиме чотири дні 一 до 27 червня за окремим графіком. Свої результати учасники основної сесії ЄФВВ отримають до 8 липняДодаткову сесію буде проведено з 16 до 19 липня. Оголошення результатів додаткової сесії ЄФВВ для вступу на бакалаврат, тобто розміщення результатів вступних випробувань в електронних кабінетах учасників, відбудеться до 29 липня.

 

Завантажити графік ЄФВВ для вступу на бакалаврат у форматі PDF.