PISA-2025: підписання угоди про участь

28 лютого було підписано угоду про участь України в міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2025.

Угодою між Міністерством освіти і науки України, Українським центром оцінювання якості освіти та Організацією економічного співробітництва та розвитку визначено умови проведення міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025 (Programme for International Student Assessment) в Україні. 

Також угода ставить на меті регулювання співпраці, визначає права й обов’язки сторін у підготовці та проведенні дослідження.

Зібрані за допомогою PISA дані допоможуть аналітикам простежити зв’язок між передумовами і результатами освіти. Крім того, отримані результати дозволять врахувати результати освітніх вимірювань для коригування державної політики у відповідній сфері з урахуванням потреб післявоєнного відновлення України.

Нагадаємо, що у 2016 році Україна вперше долучилася до міжнародного дослідження якості освіти PISA. Дослідження має на меті вивчити освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учасників із читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Велика увага у дослідженні PISA приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів. PISA проводиться кожні три роки, починаючи з 2000 року, його результатам довіряє увесь світ. Наразі Україною успішно проведено два цикли дослідження – 2018 і 2022 років. Результати PISA-2018 представлені у національному звіті, звіт за підсумками PISA-2022 буде опублікований у грудні цього року.