ОПРИЛЮДНЕНО ЧЕРГОВИЙ ВИПУСК «PISA-2018: УКРАЇНА В ЦЕНТРІ УВАГИ»

Аналітики Українського центру оцінювання якості освіти продовжують поглиблено вивчати дані міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. Із чергового випуску аналітичного матеріалу «PISA-2018. Україна у центрі уваги» ви дізнаєтеся відповіді на такі, зокрема, питання:

  • Який рівень освіти планують здобути 15-річні підлітки? 
  • Ким вони сподіваються працювати у віці близько 30 років? 
  • Чи узгоджуються їхні кар’єрні очікування з планованим рівнем освіти та успішністю? 
  • Як вибудувано профорієнтаційну роботу в референтних країнах?

Цей аналітичний матеріал містить чимало парадоксальних спостережень і висновків, як-от такий: 

«В Україні 15-річні підлітки, які не планують здобувати вищу освіту, мають кращі результати з усіх трьох галузей PISA. Водночас майже всі, хто показав у тестуванні PISA низькі результати, планують її здобувати, і навпаки, майже кожен десятий сильний учень не планує здобувати вищої освіти незалежно від його соціально-економічного статусу».

Ці спостереження й висновки мають спонукати освітян до роздумів у контексті реформ, що тривають у нашій освітній системі.

Нагадаємо, що восени 2022 року, попри всі труднощі та завдяки всебічній підтримці міжнародних партнерів, Україна успішно провела основний етап PISA-2022. Уже невдовзі команда PISA в Україні отримає базу даних цього циклу дослідження та розпочне роботу над її аналізом для підготовки національного звіту. Оприлюднення міжнародного та національного звітів за результатами PISA-2022 заплановано на грудень 2023 року.