ЄФВВ: ДЕЯКІ ПІДСУМКИ ОСНОВНОЇ СЕСІЇ

Завершилася основна сесія вступних випробувань до магістратури, що тривала з 23 червня до 21 липня.

У цей час вступники на магістерські програми мали змогу пройти тестування в межах єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ). На сьогодні всі, хто успішно склав тестування, уже мають у кабінетах учасників вступних випробувань до магістратури свої результати. 

Раніше ми інформували про основну статистику ЄВІ, а нині маємо змогу підбити деякі підсумки основної сесії ЄФВВ, що тривала з 04 до 18 липня

Передусім зазначимо, що з кількох оглядів цьогорічний досвід команди Українського й регіональних центрів оцінювання якості з організації та проведення ЄФВВ увійде в історію, адже в межах ЄФВВ вперше було проведено онлайнові тестування із шести предметів, а саме: економіки та міжнародної економіки, політології та міжнародних відносин, психології та соціології, обліку та фінансів, управління та адміністрування й права та міжнародного права. Нагадаємо, що відповідні предметні тести уклали робочі групи, координацією діяльності яких опікувався Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти, натомість Український та регіональні центри оцінювання якості освіти забезпечили організацію та адміністрування тестувань. 

Важливо при цьому відзначити, що процедуру тестувань у межах ЄФВВ було організовано в такий спосіб, щоб дати змогу учасникам за потреби пройти по два тести, якщо вони ще не визначилися з тим, яку магістерську програму хочуть обрати для вивчення. Таким чином, у межах основної сесії ЄФВВ було створено умови для проходження 44 589 тестувань для понад 38 тисяч потенційних магістрів, серед яких 6539 вибрали для проходження по два предметних тести. 

Крім України, сесії ЄФВВ було проведено в Болгарії, Великій Британії, Іспанії, Німеччині, Польщі та Чехії. Загалом у тестуванні ЄФВВ взяли участь 30 469 осіб, серед них 615 – за кордоном. Явка учасників на основні сесії ЄФВВ в Україні становила 80,6%, за кордоном – 60,7%. Відповідні дані в розрізі предметних тестів наведено в таблиці.

ПредметЗареєстрованоЗ’явилисяНе здолали порігОтримали результат
Економіка та міжнародна економіка570441141353979
Політологія та міжнародні відносини2212171971712
Психологія та соціологія57833995423953
Облік та фінанси584943795323847
Управління та адміністрування136511042311410200
Право та міжнародне право1139098921729716

25 липня в кабінетах 29 648 учасників основної сесії ЄФВВ було розміщено результати як підтвердження їхньої готовності продовжувати здобуття вищої освіти другого (магістерського) рівня. Варто наголосити, що, попри те, що цьогоріч перелік предметних тестів для вступу до магістратури був суттєво розширений, а порогові бали з них були доволі високими (треба було набрати більше 34 балів), вступники продемонстрували добрі результати. Тих, хто не здолав поріг, виявилося відносно мало (за винятком вступників, які проходили предметний тест з обліку та фінансів, серед яких 12% з-поміж тих, хто брав участь у тестуванні, не набрали необхідного бала для отримання результату). Такі позитивні показники проходження предметних тестів багато говорять про цьогорічних вступників на магістерські програми, а найперше те, що, незважаючи на складні обставини навчання в умовах війни, вони знайшли сили засвоїти бакалаврські програми за відповідними спеціальностями на належному рівні, щоб урешті мати змогу продовжити здобуття вищої освіти й уже невдовзі докластися до відновлення нашої країни як висококваліфіковані фахівці. 

Український центр вітає всіх учасників, які успішно пройшли вступні випробування до магістратури. Сподіваємося, що кожен з вас вступить на омріяну магістерську програму, щиро бажаємо подальших успіхів у навчанні. Ми пишаємося вами, адже ви – гордість і надія нашої країни. 

А тим вступникам, які зареєструвалися для участі в додатковій сесії ЄВІ та/або ЄФВВ, нагадаємо, що в їхніх кабінетах уже розміщено запрошення. Упевнені, що кожному з вас удасться показати на тестуваннях у межах додаткової сесії свій найкращий результат.