Пробне ЗНО-2021: невдовзі реєстрація

Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні осіб, які  бажають пройти пробне ЗНО на території Вінницької, Житомирської, Хмельницької областей триватиме на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти з 05 до 19 січня 2021 року.

Вартість участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні складає 240,00 грн.

Маємо зазначити, що цьогоріч  вартість проведення пробного ЗНО стала дещо вищою, порівняно з попереднім роком. Чому так? По-перше, це зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань; по-друге, підвищенням оплати праці працівників І тарифного розряду. Так, через складну ситуацію з розповсюдженням Сovid-19 у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, тому кількість тестувань значно зменшиться, що суттєво здорожчить одиницю послуги.  Також маємо зауважити, що наразі оплата праці осіб, залучених до проведення пробного ЗНО, не висока, утім кількість таких працівників значна, і кожний із них працює не менше п’яти годин. Не варто забувати і про процедуру оцінювання й отримування результатів. Зокрема, під час проведення пробного ЗНО буде створено експертні комісії з питань установлення порога «склав /не склав» і визначення результатів учасників пробного ЗНО за рейтинговою шкалою 100–200 балів та експертні комісії з питань визначення результатів пробного ЗНО за шкалою 1–12 балів. А для того щоб кожний учасник / кожна учасниця міг/могла отримати свій результат в означених рейтингових шкалах, ми підтримуємо роботу сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання».

Український і регіональні центри оцінювання якості освіти розуміють негативні наслідки підвищення вартості пробного ЗНО для здобувачів освіти і намагаються компенсувати їх додатковими можливостями для учасників. Уже ухвалено рішення про те, що кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Крім того, Український центр оцінювання якості освіти та ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти Українського центру докладно розберуть кожне завдання і порадять, як отримати найвищий бал за виконання завдань ЗНО.