Організація громадського спостереження

Громадське спостереження

Громадське спостереження за проведенням ЗНО здійснюється громадськими організаціями, батьківськими комітетами, піклувальними радами навчальних закладів, засобами масової інформації (далі – суб’єкти громадського спостереження) та безпосередньо забезпечується через діяльність громадських спостерігачів, делегованих суб’єктами громадського спостереження.

Засоби масової інформації та їхні представники, здійснюють спостереження за перебігом ЗНО з метою висвітлення його перед громадськістю.

Громадськими спостерігачами можуть бути особи, які досягли 18-річного віку й делеговані суб’єктами громадського спостереження для здійснення громадського спостереження за проведенням ЗНО.

Статус громадського спостерігача надається особам після їх реєстрації в Українському або регіональних центрах оцінювання якості освіти.

Громадські спостерігачі здійснюють свою діяльність на громадських засадах.

У своїй діяльності громадські спостерігачі керуються законодавством України, у тому числі «Положенням про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів».

Повноваження у суб’єктів громадського спостереження та громадських спостерігачів виникають з дня реєстрації громадських спостерігачів Українським або регіональним центром оцінювання якості освіти і припиняються з моменту завершення розгляду апеляційних заяв учасників ЗНО.

Суб’єкт громадського спостереження:

  • отримує інформацію від посадових осіб Міністерства освіти і науки України, Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти про стан проведення ЗНО;
  • може звертатися до Українського або регіонального центру оцінювання якості освіти з проханням організувати наради чи семінари з навчальною або роз’яснювальною метою та брати у них участь;
  • звертається до Українського або відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти у разі виявлення порушень порядку проведення ЗНО з проханням вжити додаткових заходів щодо їх припинення під час проведення ЗНО.
Етапи проведення ЗНО, на яких здійснюється громадське спостереження

Громадське спостереження здійснюється на таких етапах організації та проведення ЗНО:

  • реєстрація осіб, які виявили бажання пройти ЗНО;
  • проведення ЗНО в пунктах проведення ЗНО;
  • визначення результатів ЗНО;
  • засідання апеляційної комісії;
  • засідання регламентних комісій при регіональних центрах;
  • засідання експертної комісії з питань визначення результатів ЗНО при Українському центрі оцінювання якості освіти, експертних груп при регіональних центрах оцінювання якості освіти.