НМТ-2024: ЩОДО НАРАХУВАННЯ БАЛІВ ЗА ЗАВДАННЯ З МАТЕМАТИКИ ВІД 17 ТА 21 ЧЕРВНЯ

У завданнях з НМТ з математики від 17 та 21 червня виявлено технічні помилки, про які раніше повідомляли.

Наголосимо, що отримані в Персональних кабінетах результати учасників тестувань УЖЕ враховують рішення апеляційної комісії щодо перерахунку балів учасників з огляду на ці помилки.

Умова завдання 18 від 17 червня

Умова завдання 18 від 21 червня

Чому результат деяких учасників за виконання завдань, у яких допущено помилки, не змінився?

  • Для уникнення списування у всіх предметних тестах із математики завдання 16–18 групували й перемішували відповідно до певних правил. Тому учасники тестування могли завдання з помилкою бачити під номером 16, 17 або 18. Перевірити те, під яким номером той чи той учасник виконував ці завдання тепер можна, переглянувши оновлену картку результатів у Персональному кабінеті.

Наприклад, у наведеній нижче картці видно, що учасник виконував завдання, у якому трапилася помилка (№18 у системі УЦОЯО), під номером 16.

  • Одним із завдань апеляційної комісії є не допустити порушення прав учасників, а не нарахувати їм “додаткові”, необґрунтовано отримані бали, тож рішення стосується не просто збільшення результату, а зарахувати усі можливі відповіді з урахуванням допущених помилок.

А саме:

  • у завданні 18 від 17 червня до питання є відповідь Г, до питання 3 – В, а до питання 2 – А, або Б, або Д. Отже, для всіх учасників зараховано, як правильну одну з відповідей: ГАВ, або ГБВ, або ГДВ.

Наголосимо, що кожну логічну пару оцінюють окремо. Помилка в завданні не впливає на визначення відповідей на питання 1 та 3. Тож результат учасника в Персональному кабінеті може відрізнятися лише на 1 тестовий бал порівняно з тим, що був відображений на екрані тестової платформи.

  • у завданні 18 від 21 червня до питання 1 відповідь А, до питання 2 – В, а до питання 3 – через некоректне формулювання – Б, або Г, або Д. Отже, для всіх учасників зараховано як правильну відповідь: АВБ, або АВГ, або АВД.

Наголошуємо, що відповіді на питання в пунктах 1 і 2 НЕ залежать від відповіді на питання в пункті 3.

Ми перепрошуємо за утруднення через помилку верстання завдання в тесті від 17 червня і некоректне формулювання одного з питань у тесті від 21 червня з математики НМТ та сподіваємося, що попри цей недолік усі тестовані отримали за підсумками вступного випробування заслужений результат.